Dzięki wsparciu LG Chem Wrocław Energy zostanie zmodernizowana gminna pompownia wody w Bielanach Wrocławskich. Jest to kolejny etap rozbudowy infrastruktury wodociągowej we Wrocławiu i w gminie Kobierzyce.

Porozumienie o przekazaniu 5 mln zł dofinansowania zostało podpisane 13 października przez prezesa zarządu Kobierzyckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz prezesa LG Chem Wrocław Energy.

Bardzo się cieszę, że możemy brać udział w tym przedsięwzięciu. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować KPWiK za współpracę, dzięki której będziemy mogli kontynuować naszą działalność w gminie Kobierzyce przez kolejne dziesięciolecia. Jestem również przekonany, że wspólna inwestycja w infrastrukturę pozytywnie wpłynie na lokalny rozwój – powiedział Jeong Kyong Deuk, prezes LG Chem Wrocław Energy.

 

Modernizacja pompowni wraz z budową dwóch zbiorników retencyjnych jest kolejnym etapem rozbudowy sieci wodociągowej na południu Wrocławia oraz w gminie Kobierzyce. Na inwestycji jednak, oprócz przemysłu, skorzystają również mieszkańcy gminy.

 

Duże podziękowania za pomoc i zrozumienie problemu deficytów wody kieruję do firmy LG Chem Wrocław Energy. Dzięki udzielonemu przez nią wsparciu finansowemu będziemy w stanie ukończyć nasze inwestycje, co powinno zapewnić bezawaryjną i komfortową dostawę wody dla wszystkich mieszkańców Gminy Kobierzyce oraz przedsiębiorców działających na jej terenie – mówi Konrad Żechałko, Prezes Zarządu KPWiK.

Zakończenie prac nad budową pompowni planowane jest na drugą połowę 2021 r.

Korzystamy z plików cookies. Tu możesz zapoznać się z naszą Polityką prywatności, w tym z informacją, jakie pliki cookies są stosowane na naszej stronie i jak można nimi zarządzać.