LG tworzy pod Wrocławiem przyszłość motoryzacji i poszukuje nowych pracowników

10.10.2019

Podwrocławskie Biskupice Podgórne bardzo szybko stały się ważnym punktem na mapie współczesnego przemysłu motoryzacyjnego. Firma LG, czyli koreański gigant branży technologicznej, produkuje tam baterie litowo-jonowe do aut elektrycznych. Klientami LG Chem Wrocław Energy są światowe marki motoryzacyjne, takie jak Volkswagen, BMW, Audi, czy Porsche!

Kilkanaście kilometrów od centrum Wrocławia w bardzo szybkim tempie rozwija się przyszłość światowej motoryzacji. W dobie wielu alarmów dotyczących kondycji środowiska, stale ocieplającego się klimatu oraz globalnego smogu, samochody napędzane właśnie energią elektryczną mają być ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych silników benzynowych oraz wysokoemisyjnych diesli.

Koreański koncern LG wychodząc naprzeciw tej sytuacji, opracował innowacyjną technologię, dzięki której wytwarza nowoczesne baterie litowo-jonowe. Będą one zasilać elektryczne samochody znanych i globalnych marek na całym świecie. LG Chem Wrocław Energy jest najmłodszą spółką koreańskiego potentata i od 2017 roku prowadzi w Biskupicach Podgórnych zaawansowaną produkcję nowoczesnych baterii.

– Można powiedzieć, że w Biskupicach Podgórnych tworzy się przyszłość branży automotive, ponieważ nasza technologia jest na tyle nowoczesna, że w Europie nie ma drugiego takiego miejsca. Bliźniacze zakłady produkcyjne działają tylko w Korei Południowej, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych – mówi Piotr Blachura, General HR manager z LG Chem Energy Wrocław – Trzeba przyznać, że rynek branży motoryzacyjnej nieustannie się rozwija i zmierza ku przyjaznym dla środowiska rozwiązaniom, dlatego bardzo cieszy nas fakt, że możemy uczestniczyć w tym procesie i wyznaczać współczesne trendy – dodaje Blachura.

LG Chem Wrocław Energy, jako nowoczesny zakład produkcyjny, stale się rozrasta i tworzy nowe miejsca pracy w wielu różnych działach. Produkcja baterii litowo-jonowych to wieloetapowy proces, dlatego firma cały czas potrzebuje nowych inżynierów, techników oraz operatorów. Ponadto LG regularnie uczestniczy w targach pracy oraz chętnie nawiązuje partnerstwo ze szkołami i uczelniami – nie tylko z Dolnego Śląska. Międzynarodowa firma oferuje stabilne zatrudnienie z wieloma benefitami oraz atrakcyjną ścieżkę kariery.

– Obecnie zatrudniamy blisko cztery tysiące pracowników na różnych obszarach wytwarzania baterii. Chcemy stale rozwijać naszą kadrę, ponieważ zapotrzebowanie na nasz produkt wśród klientów cały czas rośnie. W tej chwili poszukujemy głównie operatorów i techników, ale także inżynierów i specjalistów administracyjnych. Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia, bezpłatne szkolenia, darmowe dojazdy do pracy, rynkowe wynagrodzenie i pełen pakiet dodatków socjalnych. Wielu z kandydatów jednak przede wszystkim ceni sobie możliwość rozwoju i fakt, że jest to praca w branży motoryzacyjnej z nowoczesnymi i przyszłościowymi procesami technologicznymi – przyznaje manager Piotr Blachura.

NOWSZY STARSZY

Korzystamy z plików cookies. Tu możesz zapoznać się z naszą Polityką prywatności, w tym z informacją, jakie pliki cookies są stosowane na naszej stronie i jak można nimi zarządzać.