Wrocław stolicą elektromobilności!

71598590_1021292438224021_6878101434022232064_n

10.10.2019

Światowa rewolucja w transporcie wciąż nabiera tempa! Świetnie widać to we Wrocławiu, który w ostatnim czasie wyrósł na polską stolicę elekromobilności. Wypożyczalnie na minuty, w których znajdziemy samochody, hulajnogi i skutery mają dzisiaj bardzo dużo pracy, ale nie tylko to wyróżnia nasze miasto na tle Polski, a nawet Europy. Za sprawą wciąż rosnącej w siłę fabryki LG Chem Wrocław Energy, jesteśmy światowym liderem w produkcji baterii do samochodów elektrycznych.

Miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych Vozilla liczy już 200 samochodów. Prosta obsługa przez aplikację w telefonie, przystępne ceny oraz specjalne miejsca parkingowe sprawiają, że popyt na tę formę miejskiego transportu stale rośnie. Co więcej omijamy korki, ponieważ wszystkie samochody elektryczne mogą korzystać z bus pasów, a tych we Wrocławiu wciąż przybywa, podobnie jak stacji ładowania dzisiaj samochód elektryczny naładujemy we Wrocławiu w około 20 miejscach. To dopiero początek, ponieważ plany na rozwój tej części infrastruktury miejskiej są bardzo ambitne.

W związku z narastającym zainteresowaniem pojazdami elektrycznymi, na mapie Wrocławia zagościł nowy element, który prawdopodobnie na stałe wpisze się w architekturę miasta – hulajnogi. Wypożyczanie poprzez aplikację mobilną to niewielki wydatek. Ponieważ hulajnogi mogą poruszać się z prędkością nawet do 25km/h, są doskonałą opcja transportu zwłaszcza latem, kiedy taka przejażdżka stanowi czystą przyjemność.
Zwolennicy większych i szybszych pojazdów, także znajdą coś dla siebie w miejskiej ofercie. Skutery elektryczne, które również można wypożyczyć za pomocą aplikacji, to trzecia propozycja w wachlarzu opcji ekologicznego transportu we Wrocławiu.

Wrocław to nie tylko miejsce, w którym idea car-sharingu jest coraz popularniejsza. To właśnie w okolicach tego miasta, w Biskupicach Podgórnych, w ramach projektu greenfield, powstała największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych – LG Chem Wrocław Energy.

Produkcja opiera się na tworzeniu wszystkich komponentów baterii: elektrod, ogniw, modułów oraz akumulatorów, które napędzają samochody elektryczne na całym świecie. LG Chem Wrocław Energy to jedyny taki zakład w Europie. Firma pozostaje też jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku. Obecnie koreański gigant zatrudnia blisko cztery tysiące osób, jednak w związku z dynamicznym rozwojem wciąż poszukuje pracowników produkcji, techników, inżynierów oraz specjalistów. Rekrutacje prowadzone są nieustannie, aby stworzyć niezawodny zespół na miarę nowoczesnego zakładu pracy.

Doświadczenie na stanowiskach operatorskich nie jest wymagane, a więc aplikować może w zasadzie każdy, kogo interesuje praca z najnowszymi technologiami w branży motoryzacyjnej. To co liczy się najbardziej, to chęć do pracy oraz dyspozycyjność.

LG Chem Wrocław Energy to zdecydowanie bardzo duży gracz na wrocławskim rynku pracy. Dla pracowników to szansa na stabilne zatrudnienie, pracę przy najnowocześniejszych maszynach, które tworzą baterie napędzające samochody takich marek jak: Porsche, Audi czy BMW.

Obecnie fabryka produkuje miesięcznie baterie do około 30 tys. samochodów. Plany do 2021 r. uwzględniają produkcję nawet miliona takich baterii rocznie. Skala projektu oznacza znaczną rozbudowę oraz wzrost liczby pracowników. Docelowo planuje się zatrudnienie nawet 6 tysięcy osób. Dla Gminy Kobierzyce jak i Wrocławia to zdecydowanie ogromy powód do dumy. Dolny Śląsk powoli staje się centrum elektromobilności w Polsce.

NOWSZY STARSZY

Korzystamy z plików cookies. Tu możesz zapoznać się z naszą Polityką prywatności, w tym z informacją, jakie pliki cookies są stosowane na naszej stronie i jak można nimi zarządzać.